LOADING...

iunie 28, 2026

Comuna din România în care localnicii primesc apă cu porția. Doar 8 ore pe zi beneficiază de apa din rețea, odată cu vremea caniculară. Care este motivul

By

Într-o comună din România, localnicii au ajuns să primească apă cu porția, iar cei care consumă peste limită vor fi nevoiți să plătească tarife mai mari. Aceștia beneficiază doar 8 ore pe de apa din rețea, odată cu vremea caniculară. Autoritățile locale, însă, explică de ce a fost luată o astfel de măsură, iar informațiile pot fi consultate mai jos.

În comuna Ghercești din județul Dolj, localnicii primesc apă din rețea doar 8 ore pe zi, odată cu creșterea temperaturilor. Altfel, localnicii care ajung să consume prea multă apă, vor fi buni de plată. Tarifele pot fi majorate de patru ori. Autoritățile menționează că o astfel de măsură ar urma să diminueze risipa de apă pe timpul verii, perioadă în care, de obicei, este secetă.

Comuna din România în care localnicii primesc apă cu porția

Apă cu porția într-o…

Citeşte mai mult

Articolul anterior

Prof. Dr. Victor Costache, șeful Secției de Chirurgie Cardiovasculară SANADOR: „În bolile valvelor inimii, tratamentul modern poate evita tăierea sternului în cele mai multe cazuri“

Articolul următor

Patriarhul Daniel, propus premier de grupul PACE: „PNL n-ar îndrăzni să se ridice împotriva Bisericii, suveraniştii sunt dedicaţi credinţei”

post-bars

Lasă un comentariu