LOADING...

decembrie 10, 2023

Fotbaliștii lui Gigi Becali au cerut penalty în CFR Cluj

By

Fotbaliștii lui Gigi Becali au solicitat lovitură de la 11 metri în minutul 47 al meciului CFR Cluj – FCSB, din etapa 19 a Superligii.

Cele două rivale au intrat la pauză la egalitate, 1-1, după golurile marcate de Panagiotis Tachtsidis, respectiv Darius Olaru.

În debutul părții secunde, fotbaliștii vicecampioanei României au solicitat o lovitură de la 11 metri, după o intervenție a lui Kresic.

Fază controversată în minutul 47 al derby-ului CFR – FCSB! Fotbaliștii lui Gigi Becali au cerut penalty după ce un adversar a atins mingea cu mână: ce decizie a luat Colțescu, după ce s-a verificat faza la VAR

Debutul celei de-a doua reprize a derby-ului CFR Cluj – FCSB a fost marcată de momentul în care echipa lui Gigi Becali ar fi putut să beneficieze de o lovitură de la 11 metri.