LOADING...

ianuarie 28, 2024

Ce s-a întâmplat în vestiarul Rapidului la pauza meciului cu Dinamo

By

Suporterii echipei Rapid București au lipsit de la meciul cu rivala Dinamo București, însă au făcut spectacol în Giulești.

Meciul dintre Dinamo și Rapid s-a disputat sâmbătă seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 23 din Superliga și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Jayson Papeau, în minutul 43, respectiv Borisav Burmaz, în minutul 90. Pentru „câini”, a înscris Hakim Abdallah, în minutul 45+1.

Peluza rapidistă a boicotat meciul cu Dinamo, absentând de pe Arena Națională din cauza nemulțumirilor legate de numărul de bilete acordate de către clubul gazdă și locurile oferite în inelele superioare ale stadionului.

Totuși, suporterii giuleșteni și-au făcut…