LOADING...

iulie 29, 2023

„Centralul” Andrei Antonie, pus la zid de un fost arbitru după Rapid

By

„Centralul” Andrei Antonie a oficiat, vineri, partida Rapid – FC Botoșani 2-2, din runda a treia a Superligii, iar la capătul jocului a fost pus la zid de un fost arbitru. Antonie e acuzat că le-a refuzat giuleștenilor un penalty, în minutul 65, la o fază care i-a avut protagoniști pe Dugandzic și Mutombo.

„Centralul” Andrei Antonie, pus la zid de un fost arbitru după Rapid – FC Botoșani 2-2. Le-a refuzat giuleștenilor un penalty?

Andrei Antonie a avut mult de muncă la duelul Rapid – FC Botoșani 2-2, care nu a fost lipsit de clipe controversate. Una dintre ele s-a produs la faza premergătoare golului secund marcat de moldoveni, când giuleștenii au cerut un fault. Însă, Antonie a lăsat faza să continue și în cele din urmă Eduard Florescu l-a învins pe Horațiu Moldovan.

O altă fază controversată s-a petrecut la doar 5 minute după golul lui Florescu. În minutul 65, Dugandzic a fost ținut ușor din spate de…