LOADING...

iulie 13, 2023

„Să nu cumva să mă schimbi!”

By

Farul a învins-o pe Sheriff Tiraspol, scor 1-0, în prima manșă a turului unu preliminar UEFA Champions League. Gică Hagi ar fi dorit să-l schimbe pe Kiki, eroul campioanei României, pentru a-l feri de un posibil cartonaș roșu. Totuși, apărătorul din Benin i-a spus că v-a marca și i-a cerut „Regelui” să nu-l schimbe.

David Kiki era convins că o să marcheze împotriva moldovenilor de la Sheriff Tiraspol: „O să vezi că o să dau gol”

Farul Constanța s-a impus contra celor de la Sheriff Tiraspol, scor 1-0, în cadrul primei manșe din turul unu preliminar UEFA Champions League.

David Kiki a primit cartonaș galben în minutul 10, însă l-a rugat pe Gică Hagi să nu-l schimbe la pauza meciului. Fundașul din Benin simțea că va marca și i-a cerut „Regelui” să nu îl scoată din teren. Tehnicianul Farului l-a văzut foarte sigur pe el și a hotărât să nu-l înlocuiască.

„Kiki avea cartonașul galben. Știți că eu…